BM Güvenlik Konseyi (BMGK) - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Türkiye ve dünya politikasından en güncel haberler, açıklamalar

Kılıçdaroğlu: Yeniden kurtuluş savaşı başlatmalıyız

© Fotoğraf : AACHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "AKP grubu milletin değil, bir kişinin sözünden çıkmıyor. Yeniden bir ulusal kurtuluş savaşı başlatmak zorundayız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
POLİTİKA
Kılıçdaroğlu: Parlamentonun üzerinde ciddi bir gölge var
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

ANAYASAYA UYMAK ZORUNDALAR: Anayasa, devletin çatısını çizen temel belgedir. Devlette hangi kurum nasıl çalışacak bunları belirler. Bizim anayasadan kaynaklanan sorunlarımız var. Çözülmeli mi, elbette. Anayasa halkın oyları ile belirlendiği için herkes yasalara uygun görevini yapmak durumundadır. Anayasa bütün ülkelerde temel belgedir. Herkes ona uymak zorundadır. Anayasa bir kişinin egemenliğine asla izin vermemiştir. Güçler ayrılığı vardır. Gelelim Türkiye'nin gerçeğine. Yasama organıyla başlayalım: TBMM. Az önce Davutoğlu diyor ki: CHP'nin Türkiye'nin gündemine ilişkin hiçbir sözü yoktur. Hayatımda bu kadar yalan söyleyen bir adam görmedim. Açık net söylüyorum, sen de duy, abin de duysun. Türkiye'nin temel gündemi ile beraber bir öneri yapıyorum sana. Gel milletvekillerini millet seçsin, liderler seçmesin. Gelir mi. Abisi izin vermez. Türkiye'nin gündemi bu mudur? Evet mudur? Milletvekilini kim seçmeli milletin kendisi seçmeli. Neden izin vermiyorsun. Demokrasiye inanıyorsan, milletin kararına saygın varsa gelirsin siyasi partiler yasasını adam gibi değiştiririz. Getirir mi. Kendisinin niyeti olsa da abisi izin vermez. Millete inanıyorsan gel lider sultasından vazgeçiren yasayı, 12 Eylül darbe hukukunu değiştirelim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu - Sputnik Türkiye
Kılıçdaroğlu: Laiklik terörün panzehiridir
YARGIYI SİYASALLAŞTIRDILAR: Yargıyı siyasallaştırdılar. Bir yargıcı siyasi kimliğiyle tanımladığınız andan itibaren o hakime kim güvenir. Bunu bu hala kim getirdi. Adalet önemli bir kavramdır. Adaleti dağıtacak kişinin namuslu insan olması lazım. Vicdanının sesini dinleyip öyle karar vermesi lazım. Siyasal, dinsel inancına göre karar verirse adalet dağıtamaz. İstediği gibi karar vermiyorlar diye şimdi kendi değiştirdiği yargı sistemini beğenmiyor. Yasama organı için ne diyorlardı. Çıktı dedi ki milletvekillerine tuzluk. Ben de kendilerine tuzluk denen AKP grubuna seslendim. Milletvekillerine itiraz edin dedim. Bu ne denir. Yasama organı yürütmenin iradesi altında demektir. Son yolsuzluk olaylarından 50'ye yakın AKP vekili yolsuzluk vardır gitsin Yüce Divan'a. Yanında oturan "hain" dedi "onları temizleyeceğiz" dedi. Aslında "hain" diyen yasamaya hainlik yapıyor. Oturup hep beraber karar vermek zorundayız. Hep beraber ulusal kurtuluş savaşını başlatmak zorundayız.

GENCECİK SURİYELİ KIZLAR PAZARLANIYOR: Bakın Suriyeliler, Türkiye'de. Gencecik kızlar pazarlanıyor. Sorumlusu kim. Din iman edebiyatı yapanlar. Açlıkla karşı karşıyalar. Sorumlusu kim. Din iman edebiyatı yapanlar. CHP iktidarın Ortadoğu'ya barış ve huzur gelecek. Kimsenin burnu kanamayacak. Türkiye bölgesinin en saygın ülkesi olacak. Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal'in cumhuriyetidir. Asla dokundurtmayacağız. Barış demek, Türkiye Cumhuriyeti demektir. Elbette bütün ülkelerde demokrasi olmasını isteriz, barış olmasını isteriz. Bizim politikamız o ülkelerin iç işlerine asla müdahale etmemektir. Bizim inancımız, görevimiz ve kuralımız budur.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала