Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Almanya: Yunanistan'ı eurodan çıkarmak isteseydik...

© AA / Cüneyt Karadağ Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel
Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Almanya Başbakan Yardımcısı Gabriel, 278 milyar Euro'luk mali yardımın Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkması için verilmediğini' vurgulayıp "Bunu yapmak isteseydik daha ucuza yapardık" dedi. Gabriel, Atina hükümetinin Avrupalılara karşı adil bir tutum sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel, Yunanistan'ın mevcut borçlarının silinmesinin öngörülmediğini söyledi.

Gabriel, Federal Basın Merkezi'nde hükümetin 2015 yılı ekonomik hedeflerini içeren ''Almanya ve Avrupa'nın geleceği için yatırım'' adlı raporun Bakanlar Kurulu'nda kabul edildiğini açıkladı.

‘YUNAN HÜKÜMETİ AVRUPALILARA KARŞI ADİL OLMALI'

IMF Başkanı Christine Lagarde - Sputnik Türkiye
Çipras'a IMF'den ilk uyarı
Ekonomi ve Enerji Bakanlığını da yürüten Gabriel basın toplantısında, Yunanistan ile AB arasındaki ekonomik ilişkilerin sorulması üzerine Yunanistan'a 278 milyar euro mali yardımda bulunulduğuna işaret ederek Atina hükümetinin Avrupalılara karşı adil bir tutum sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Yunanistan'ın mevcut borçlarının silinmesinin öngörülmediğini vurgulayan Gabriel, Atina hükümetinin önünde eski hükümetlere göre yolsuzlukla mücadele ve vergi reformu konularında büyük bir fırsat bulunduğunu belirtti.

Gabriel, Yunanistan'a verilen 278 milyar euroluk mali yardımın bu ülkenin Euro Bölgesi'nden çıkması için verilmediğine işaret ederek, ''Bunu yapmak isteseydik daha ucuza yapardık'' dedi.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала