Dünya haritası - Sputnik Türkiye
DÜNYA
Rusya, ABD, Avrupa ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından son dakika haberleri, analizler ve özel dosyalar.

Lavrov: Ukrayna’yı kaybetmedik

© Sputnik / Fotoğraf bankasına girRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Abone olTelegram
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’yı kaybettiği iddialarına katılmadığını açıkladı. Hiçbir zaman savaş istemediklerini söyleyen Lavrov,, ülke sınırında olduğu gibi dünyanın diğer bölgelerinde de savaşı engellemek için her şey yapacaklarını belirtti.

“Rusya” televizyonunda yayınlanan “Pazar akşamı” programına konuk olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, “Ukrayna’yı kaybettiğimizi kabul etmiyorum. Muhtemelen Amerikalılar için bu çıkarsama, dünyadaki lider konumunu güçlendirmek için önemli. Rusya ve Ukrayna’nın ayrılması mümkün değil, yüzyıllara dayanan tarihsel bağlara sahibiz” dedi.
Rus Bakan, “Eminim, Ukrayna tarihindeki bu trajik aşama geride kalacak. Ukrayna halkı, uzlaşı ve çıkar dengesi temelinde ülkenin tüm bölümlerinin birleşmesi yoluyla uyumu geri getirmek isteyecek. Böyle bir Ukrayna devletinde Rusya’ya yönelik yaklaşım fevkalade olacak” yorumunda bulundu.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov - Sputnik Türkiye
Lavrov: Poroşenko, Minsk mutabakatlarına bağlı
“RUSYA HİÇBİR ZAMAN SAVAŞ İSTEMEDİ”

Rusya Dışişleri Lavrov, hiçbir zaman savaş istemediklerini söyledi. Diplomat, ülke sınırında olduğu gibi dünyanın diğer bölgelerinde de savaşı engellemek için her şey yapacaklarını belirtti.
Rusya’nın Ukrayna krizinin çözümü için attığı pozitif adımların Batılı ülkeler tarafından yanlış anlaşıldığını ifade eden Lavrov, “Rusya’nın pozitif adımları, Batılı ortaklarımızı sakinleştirmeye yaramadığı gibi bir de yaptırımlara neden oldu” şeklinde konuştu.

Haber akışı
0
Tartışmaya katılmak için
giriş yapın ya da kayıt olun
loader
Sohbetler
Заголовок открываемого материала